Překližky

Překližky

Překližky

Žádný jiný produkt na bázi dřeva nemá tak široké použití jako překližka. Od jednoduché obalové překližky po vysoce kvalitní, speciální a zušlechtěné desky.

Například překližky celobukové, překližky multiplex bříza.

Překližky truhlářské nabízíme ve dřevinách – překližka břízapřekližka bukpřekližka borovicepřekližka topolpřekližka dub.

Překližky

Desky většinou z jehličnatých nebo plantážovaných tropických dřevin, lepené vodovzdorným lepidlem bez větších nároků na kvalitu povrchu. Poskytují široké spektrum použití např. výroba obalů, suchá výstavba, bednění nepohledových betonů.

Překližky

Desky lepené vodovzdorným lepidlem, opláštěné většinou fenolickou oboustranně hladkou folií. Liší se konstrukcí základní desky, kde může použita řada dřevin, např. topol, jehličnaté a tropické dřeviny, bříza, buk. Kvalita základní desky a síla fenolické fólie vyjádřená v g/m2, určuje počet použití hlavně při bednění monolitických staveb.

Překližky

Desky většinou z tvrdých dřevin, např. buk, převážně však bříza, lepené voděodolným lepidlem se speciálními konstrukcemi a povrchy. Jsou oboustranně foliované. Jedna ze stran může mít protiskluzovou úpravu povrchu. Tyto překližky tvoří konstrukce podlah dopravních prostředků, např. autobusů, železničních vagónů, nástaveb nákladních aut.

Překližky

Například ohybatelné překližky Roliflex – jsou 3-vrstvé překližky vyrobeny z dřeviny ceiba, ohybatelné v příčném nebo podélném směru, lepení AW100. Překližky letecké, březové desky se sílou dýhy 0,3 nebo 0,5 mm. Používají se převážně při výrobě ultralehkých letadel, modelů, hokejek atd.

Překližky

Desky opatřené na povrchu krájenou ozdobnou dýhou. Jsou používány na místech, kde jsou kladeny velké požadavky na estetiku.

Zobrazit popis kategorie