LED pásek 2m Flash 3528, 120 LED/m, studená bílá, 9,6W/m, 8mm, 12V, 550lm/m, mini amp

Číslo produktu: 10196

257,50  bez DPH / ks311,58  s DPH / ks

  • skladem Jizerní Vtelno
Číslo produktu - 10196 Kategorie - , , , Štítek - ,

Popis

– cena včetně recyklačního poplatku 2,5 kč/m x 2m = 5kč +dph
– balení 2m
– včetně 2m kabelu s miniAMP konektorem (napájený k pásku)
– 9,6W/m
– 18W/2m

Páska s velkou hustotou má až 120 diod na 1 m délky. Při použití mléčného krytu je viditelnost jednotlivých bodů světla minimální. Proto lze tuto pásku používat v místech, kde je linka světla viditelná.

Během provozu led pásek generuje teplo, je potřeba led pásky instalovat do hliníkových profilů.
Aby bylo možné účinně odvádět teplo z pásky do hliníkového profilu, musí páska přilnout celým povrchem.
Proto je před vložením LED pásku do hliníkového profilu nutné odmastit jeho střed.

Další informace

Délka

Šířka

Napájení

Výkon

Počet LED na metr

Svítivost (+/- 5%)

Krytí IP

Dělitelnost

Barva světla

Stmívatelné

LED pásky v délce 2m se systémem EasyClick

Systém EasyClick nabízí jednoduché spojování napájení (trafa) + spínačů + LED pásků.

Nábytkové osvětlení nás provází již mnoho let a osvětluje kuchyňské skříňky, skříně a šatny. Při volbě tohoto řešení nepoužíváme přímo síťové napětí 230 V, ale pro lidi bezpečné napětí 12 V. Celá sada je jednoduchá, stále se skládá ze tří základních součástí: zdroje (měnícího napětí z 230 na 12 V), vypínače a světelného zdroje.
Při instalaci je nutné ale naplánovat celý systém, což zahrnuje:
– montážní díly,
– spojovací díly,
– záslepky,
– krytky,
– rozváděče,
– konektory,
– napájecí rozvody,
– výpočet příkonu světelných zdrojů,volbu zdroje s potřebnou rezervou výkonu.
K tomu je potřebná zkušenost s pájením (destičky na páskách jsou skutečně velmi malé) a alespoň 2 šroubováky umožňující připojení zdroje k napájecímu rozvodu a vypínači.

Pokud si na tomto místě již myslíte, že sestavení celého systému a následující montáž přesahuje Vaše schopnosti, pak je systém EASY CLICK řešení právě PRO VÁS! Možná již všechno znáte, montujete osvětlení již delší dobu a nic Vás nepřekvapí. Pokud je tomu tak, pak jistě víte, kolik času zabere příprava součástek. Co kdyby byl tento čas kratší o 70 %? Všechny pásky, vypínače a zdroj mají mini AMP konektory. Stačí pouze ZACVAKNOUT! Stále si myslíte, že EASYCLICK není pro Vás?

Stačí popsat konečný efekt a EASY CLICK udělá zbytek za Vás!

Sestavte si LED osvětlení v 5 krocích

LED pásky v délce 2m se systémem EasyClick
LED pásky v délce 2m se systémem EasyClick
LED technologie je už několik let na vzestupu pro svou dlouhou životnost, a hlavně velmi nízkou spotřebu energie. LED pásky jsou oblíbené zejména pro možnost osvítit prostor po celé délce, nedochází k nerovnoměrnému osvětlení, které způsobovaly žárovkové nebo bodové zdroje. V naší nabídce najdete širokou škálu LED pásků. K dispozici jsou v balení po 5m. LED pásky nabízíme ve 12 V  s IP20. Pásky svítí buď jednobarevně teplou, neutrální nebo studenou bílou, případně můžete zakoupit i CCT/RGB/RGBW s možností měnit barvu podle potřeby a nálady(tyto pásky pouze na objednání).
LED pásky a příslušenství (napájení, kabely, lišty)

Před výběrem LED pásků, je dobré se zamyslet nad několika detaily:

1) jak má být v nábytku/interiéru namontováno – do jakého typu profilu, jeho umístění, členění
Výběr profilů>>

2) do jakého prostoru je světlo určeno – tedy jaký typ LED pásku chcete použít (barva světla, intenzita)
Výběr LED pásku>>

3) výběr napájení (trasformátory)
Výběr napájení>>

3) jakým typem vypínače jej budete chtít spínat – má vliv na vedení kabelů
Výběr spínačů>>

Výběr barvy světla:

Každý prostor je jedinečný a použitím různé barvy osvětlení jej lze dotvořit. Při navrhování interiéru, kdy se řeší budoucí dispozice místnosti, je dobré pozastavit se nad
osvětlením. Správné osvětlení vytváří ucelený dojem z prostoru a navozuje pocit útulnosti a pohody. Při návrhu je dobré zohlednit i samotnou barvu interiéru, použité
barvy umocňují efekt – např. modré odstíny + studená barva světla ještě více umocní studený dojem. Teplota barvy se uvádí v Kelvinech.

Teplá bílá – 3200 K – Měkké a příjemné světlo – Bytové prostory např.: ložnice, dětské pokoje
Neutrální bílá – 4000 K – Intenzivnější, podobné dennímu světlu – Bytové prostory např.: obývací pokoje, kuchyně
Studená bílá – 6500 K – Intenzivní, zvýrazňující – Dílny, komerční prostory

Index podání barev (CRI Ra)


Index podání barev Ra (CRI Ra – Color Rendering Index) je hodnocení věrnosti barevného vjemu. Hodnota Ra=0 znamená, že při tomto osvětlení není možno rozeznat barvy. Naproti tomu Ra=100 znamená, že barvy vnímáme jako přirozené. Čím vyšší číslo CRI Ra udává, tím je zobrazení barev přirozenější. Ani přirozené denní světlo ovšem není prakticky nikdy s indexem Ra=100. Vliv mají mraky, mlha, postavení slunce (ráno, poledne, večer) apod.

LED pásky a příslušenství (napájení, kabely, lišty)

Napájení (transformátory)

Nelze mezi sebou kombinovat 12v pásky a 24v transformátory a naopak. Transformátor musí mít vždy minimálně 20%-30% rezervu nad LED páskem. 
Jak vypočítat správný transformátor: 
Hodnota LED pásku W/m x délka pásku x 20% = správný transformátor.
Například LED pásek 09546 má hodnotu 12w/m při délce 2m je výkon pásku 24W + 20% (tj. 4,8W) to se rovná 28,8W takže vybereme trafo s nejbližší vyšší hodnotou 33W 09566 
12w/m x 2m = 24W >> 24w x 20% = 28,8W

Transformátor by měl být instalován tak, aby k němu byl kdykoli přístup pro případnou výměnu a byl dobře odvětrávaný. Instalace do malého, nevětraného prostoru, snižuje jeho životnost. Upozorňujeme, že přívodní napětí musí odpovídat ČSN EN 60038, poškození vlivem přepětí v elektrické síti není důvodem k reklamaci. Reklamace jsou řešeny náhradou vadného transformátoru. Další náklady s výměnnou spoje nejsou uznány.

Balení:

ks

Parametry:

1Napájení12VV
7Dělitelnost2,5cm
6Krytí IP20
3Počet LED na metr120
9Stmívatelnéano
11Délka2000mm
4Svítivost (+/- 5%)550lm/mlm/m
8Barva světlastudená bílá 6500KK
2Výkon9,6W/mW/m
10Čip3528
5Šířka8mm

Související sortiment (příslušenství)