Konektor XC11-Spojka pro LED pásek 8mm SLIM/SLIM

Číslo produktu: 09539

18,00  bez DPH / ks21,78  s DPH / ks

  • skladem Jizerní Vtelno
Číslo produktu - 09539 Kategorie - , , , Štítek

Popis

Lze vložit do všech námi nabízených hliníkových profilů

LED technologie je už několik let na vzestupu pro svou dlouhou životnost, a hlavně velmi nízkou spotřebu energie. LED pásky jsou oblíbené zejména pro možnost osvítit prostor po celé délce, nedochází k nerovnoměrnému osvětlení, které způsobovaly žárovkové nebo bodové zdroje. V naší nabídce najdete širokou škálu LED pásků. K dispozici jsou v balení po 5m. LED pásky nabízíme ve 12 V  s IP20. Pásky svítí buď jednobarevně teplou, neutrální nebo studenou bílou, případně můžete zakoupit i CCT/RGB/RGBW s možností měnit barvu podle potřeby a nálady(tyto pásky pouze na objednání).
LED pásky a příslušenství (napájení, kabely, lišty)

Před výběrem LED pásků, je dobré se zamyslet nad několika detaily:

1) jak má být v nábytku/interiéru namontováno – do jakého typu profilu, jeho umístění, členění
Výběr profilů>>

2) do jakého prostoru je světlo určeno – tedy jaký typ LED pásku chcete použít (barva světla, intenzita)
Výběr LED pásku>>

3) výběr napájení (trasformátory)
Výběr napájení>>

3) jakým typem vypínače jej budete chtít spínat – má vliv na vedení kabelů
Výběr spínačů>>

Výběr barvy světla:

Každý prostor je jedinečný a použitím různé barvy osvětlení jej lze dotvořit. Při navrhování interiéru, kdy se řeší budoucí dispozice místnosti, je dobré pozastavit se nad
osvětlením. Správné osvětlení vytváří ucelený dojem z prostoru a navozuje pocit útulnosti a pohody. Při návrhu je dobré zohlednit i samotnou barvu interiéru, použité
barvy umocňují efekt – např. modré odstíny + studená barva světla ještě více umocní studený dojem. Teplota barvy se uvádí v Kelvinech.

Teplá bílá – 3200 K – Měkké a příjemné světlo – Bytové prostory např.: ložnice, dětské pokoje
Neutrální bílá – 4000 K – Intenzivnější, podobné dennímu světlu – Bytové prostory např.: obývací pokoje, kuchyně
Studená bílá – 6500 K – Intenzivní, zvýrazňující – Dílny, komerční prostory

Index podání barev (CRI Ra)


Index podání barev Ra (CRI Ra – Color Rendering Index) je hodnocení věrnosti barevného vjemu. Hodnota Ra=0 znamená, že při tomto osvětlení není možno rozeznat barvy. Naproti tomu Ra=100 znamená, že barvy vnímáme jako přirozené. Čím vyšší číslo CRI Ra udává, tím je zobrazení barev přirozenější. Ani přirozené denní světlo ovšem není prakticky nikdy s indexem Ra=100. Vliv mají mraky, mlha, postavení slunce (ráno, poledne, večer) apod.

LED pásky a příslušenství (napájení, kabely, lišty)

Napájení (transformátory)

Nelze mezi sebou kombinovat 12v pásky a 24v transformátory a naopak. Transformátor musí mít vždy minimálně 20%-30% rezervu nad LED páskem. 
Jak vypočítat správný transformátor: 
Hodnota LED pásku W/m x délka pásku x 20% = správný transformátor.
Například LED pásek 09546 má hodnotu 12w/m při délce 2m je výkon pásku 24W + 20% (tj. 4,8W) to se rovná 28,8W takže vybereme trafo s nejbližší vyšší hodnotou 33W 09566 
12w/m x 2m = 24W >> 24w x 20% = 28,8W

Transformátor by měl být instalován tak, aby k němu byl kdykoli přístup pro případnou výměnu a byl dobře odvětrávaný. Instalace do malého, nevětraného prostoru, snižuje jeho životnost. Upozorňujeme, že přívodní napětí musí odpovídat ČSN EN 60038, poškození vlivem přepětí v elektrické síti není důvodem k reklamaci. Reklamace jsou řešeny náhradou vadného transformátoru. Další náklady s výměnnou spoje nejsou uznány.

Balení:

ks

Parametry:

Související sortiment (příslušenství)